Szukaj

 

Stół tarasowy

Stół tarasowy

Stół tarasowy to nie tylko mebel, na którym stawiamy różne rzeczy. To centrum ogrodowo-domowej egzystencji, która za sprawą pomysłowych działań z naszej strony może nabrać wyjątkowego smaku i znaczenia. Żeby na tarasie żyło się nam naprawdę przyjemnie i ciekawie, trzeba zadbać o każdy szczegół tej istotnej przestrzeni pomiędzy domem a ogrodem. Wybór odpowiedniego stołu na taras to kwestia zasadnicza.

Nieodzowny stół tarasowy

Stół ogrodowy najczęściej wyznacza środek każdego ogrodu od strony integracyjnej. Inne elementy, jak motywy wodne, solitery czy rzeźby – tworzą centrum całej kompozycji ogrodowej od strony plastycznej. Mogą współtworzyć klimat miejsca, które zechcemy wykorzystać do celów towarzyskich.

To właśnie stoły pomogą nam w pełni zrealizować takie zamierzenia. Także na tarasach, które fenomenalnie łączą wnętrza z bogatą zewnętrznością ogrodu, pełną cudów o każdej porze roku. Dlatego stół na taras z jednej strony określa centrum nie tylko tarasu, ale wręcz całego domu, otwartego w sezonie na ogród. Z drugiej strony łączy nasze prywatne królestwo  ukryte we wnętrzach z nieco bardziej odsłoniętym królestwem wielokolorowego świata natury.

Stół na taras rodzinny

Nie sposób na przykład wyobrazić sobie familijnego tarasu bez odpowiedniego stołu tarasowego. Takiego, przy którym zasiądzie cała rodzina, żeby razem zjeść wspólny posiłek. Stół na taras rodziny powinien więc być dosyć duży, dobrany do liczby osób, które zazwyczaj przy nim zasiadają. Na tarasie rodzinnym liczy się elegancja, ale przede wszystkim aspekt praktyczny ma tutaj decydujące znaczenie. Dlatego idealny stół tarasowy to taki, który jest odporny na wilgoć czy promienie UV. Taki, któremu niestraszne są ciężkie naczynia z gorącymi potrawami.

Z tego względu warto postawić na stoły tarasowe, których stelaż zrobiono z powlekanego proszkowo aluminium, a plecionkę z polietylenu. Świetnie gdy taki stół ma także szybę z hartowanego szkła, a  jego nogi wyposażone są w podkładki zapewniające stabilność.

Dekoracje na stole tarasowym

Stół tarasowy to także doskonałe miejsce do komponowania efektownych miniatur dekoracyjnych. Takich, które bezpośrednio nawiązują do efektownie ozdobionych stołów w jadalni czy w eleganckiej restauracji. Do dyspozycji mamy wiele gotowych rekwizytów ozdobnych, jak: świeczniki, wazony, figurki, kompozycje ze sztucznych kwiatów. Pięknie zaprezentują się na stole tarasowym podczas odświętnego przyjęcia porcelanowe lub szklane naczynia, lniane obrusy i oczywiście natura w czystej postaci – gałązek ułożonych przy talerzach, bukiecików, owoców włożonych do szklanej misy.

powrót

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności