Szukaj

 

Ogrodowe dekoracje świąteczne

Ogrodowe dekoracje świąteczne

Co sprawia, że atmosfera Świąt Bożego Narodzenia jest tak czarująca? Zapach piernika wypełniający cały dom, gwar bliskich, którzy co roku gromadzą się przy jednym stole, aby życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze, a może magia okrytego białym puchem krajobrazu? Każde z tych elementów jest ważnym ogniwem tworzącym świąteczną mozaikę. Aby w domu zagościła pożądana atmosfera, sprzyjająca celebrowaniu najpiękniejszego okresu w roku, należy zadbać o oprawę i nastrój. Zanim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, warto sprawić, żeby Święta nabrały intensywnego wyrazu. Co najlepiej Ci w tym pomoże? Stylowe dekoracje świąteczne do ogrodu i domu! 

Dekoracje świąteczne – ukłon w stronę tradycji

Pierwszym krokiem na drodze przygotowań do Świąt jest zakup choinki – ponadczasowego symbolu życia, odradzania się i trwania. Przystrojone drzewko jest perłą w koronie świątecznych dekoracji, powinno więc być wyeksponowane i podkreślone. Kupnu choinki przeważnie towarzyszy dylemat – jakie drzewko wybrać, sztuczne czy prawdziwe? Niewielki świerk lub sosna wypełnią dom świeżym aromatem lasu i dodadzą aranżacji naturalnego czaru. Z kolei wybierając sztuczne drzewko o idealnym kształcie, pozbawiasz się problemu opadających igieł, które niestety trzeba regularnie sprzątać. Ponadto, sztuczna choinka zdecydowanie będzie służyć dłużej niż naturalne drzewko, co pozwoli chociaż odrobinę przedłużyć magiczny, świąteczny okres. Jeśli chcesz stworzyć w swoim domu ciepłą atmosferę przywołującą wspomnienie Bożego Narodzenia spędzanego u babci czy w rodzinnym domu, postaw na tradycyjne dekoracje świąteczne – lukrowane pierniki, sznury lampek odbijające kolorowe światło w bombkach i szerokie łańcuchy z pewnością przemycą urokliwy czar minionych lat.

Dekoracje świąteczne w nowoczesnym stylu

Nowoczesne wnętrza wymagają innej oprawy. W ostatnich latach świątecznym hitem są monochromatyczne choinki ozdobione jednakowymi bombkami w kolorze złota lub srebra. Zgodnie z obowiązującymi trendami, okazałe, zielone drzewko nie potrzebuje szczególnych ozdobników – kilka bombek i lampki w zupełności wystarczą, aby zmienić zwyczajny pokój w rodzinne miejsce świątecznych spotkań. Alternatywą dla tradycyjnej choinki jest awangardowe „drzewko” wykonane ze srebrzystego druciku albo gałązek. Designerzy idą jeszcze dalej – proponują zastąpić choinkę trójkątną, drewnianą figurą. Na licznych półeczkach i haczykach znajdzie się miejsce zarówno dla ozdób świątecznych, jak i prezentów! Chłodny, minimalistyczny ogród nabierze świątecznego uroku, kiedy umieścisz w nim dekoracje świąteczne w modnej formie neonów. Duży, odznaczający się w mroku napis „Wesołych Świąt” nie dość, że efektownie rozświetli wejście do domu, to dodatkowo będzie miłym akcentem dla przybyłych z wizytą gości.

Niebanalne dekoracje świąteczne do ogrodu i wnętrza

Choinka to podstawa, bez której nie wyobrażamy sobie Świąt. Pamiętaj, że świąteczną aurę tworzą detale – ozdobny wieniec na drzwiach, mróz rysujący swe dzieła na szybach, kolędy nucone podczas gorliwych przygotowań czy światło lampek migoczące za oknem… Otoczenie i aura, jaką wytworzysz w domu i wokół niego buduje specyficzny klimat, którego nie sposób oddać słowami. Każdy domownik z pewnością będzie oczarowany, kiedy przy swoim nakryciu znajdzie małe, dekoracyjne akcenty, które urozmaicą odświętny stół. Okazałe stroiki albo porcelanowe renifery ciekawie przełamią jednolite, białe nakrycie stołu. Warto wybrać dekoracje na stół w jednej, kontrastującej z bielą barwie – złoto albo odważny granat będą prezentować się niezwykle gustownie.

Dekoracje świąteczne do ogrodu – subtelna gra świateł

Ogród to miejsce szczególne i wyjątkowe. To właśnie on stwarza najlepsze warunki do odpoczynku latem, kiedy ciepła aura nas rozpieszcza i pozwala znaleźć ukojenie pośród zieleni i wieczornej ciszy. Jesienią, tuż za progiem domu, możemy obserwować piękno czystej natury, która ubiera się w złociste barwy i czaruje nostalgicznym klimatem. Zima wcale nie kończy ogrodowego cyklu życia. Wręcz przeciwnie – krajobraz pokryty białym puchem jest piękną scenerią dla niecierpliwie wyczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia. Dekoracje świąteczne do ogrodu w postaci lampek, wolnostojących podświetlanych figur oraz okiennych ozdób są nieodłączną częścią świątecznej mozaiki, która co roku zachwyca z tą samą, niesłabnącą siłą.

Dekoracje świąteczne w ogrodzie

Wśród dekoracji świątecznych do ogrodu lampki zajmują szczególne miejsce. Sznury kolorowych lampek roztaczających wokół subtelną poświatę wprowadzą do wnętrza intymną atmosferę sprzyjającą świątecznej zadumie. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem domu i ogrodu, warto wyróżnić swoją posesję w szeregu podobnych do siebie zabudowań! Bryła budynku podświetlona lampkami odpornymi na działanie mrozu i wilgoci z pewnością przyciągnie wzrok przechodów i stworzy przed domem klimat rodem z najpiękniejszej bajki. Ciekawą propozycją wśród ogromu dostępnych modeli lampek są efektowne kurtyny pokrywające ogród świetlistą poświatą oraz energooszczędne węże świetlne. Nowoczesna budowa lampek umożliwia łączenie poszczególnych elementów w rozbudowane moduły, co pozwala stworzyć niezwykłe kompozycje – jedynym ograniczeniem jest Twoja własna wyobraźnia! Dekoracje świąteczne do ogrodu w formie dużych, szklanych lampionów albo wysokich figur reniferów sprawią, że zwyczajna przestrzeń zmieni się w imponujący, zimowy ogród, którego wspomnienie będzie rozgrzewać Cię jeszcze długo po zakończeniu okresu świątecznego.

powrót

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności