Szukaj

 

Donice na tarasie – podkreśl naturalne piękno roślin

Donice na tarasie – podkreśl naturalne piękno roślin

Donice na tarasie są jednym z najważniejszych elementów kompozycji. Krzewy i kwiaty posadzone w efektownych pojemnikach są piękną, naturalną dekoracją werandy, balkonu, altany czy patio. Kompletując donice, należy zwracać uwagę na ich estetykę oraz funkcjonalność. Czym powinny charakteryzować się donice zewnętrzne? Jakie modele szczególnie dobrze sprawdzą się w Twoim ogrodzie? Sprawdź nasze rady!

Technorattanowe donice na tarasie – pewne rozwiązania

Donice na tarasie są integralną częścią większej całości. Planując zewnętrzną aranżację, należy zwrócić uwagę na styl i wykończenie wszystkich elementów. Spójny, dopracowany wizualnie efekt otrzymasz wtedy, kiedy meble, doniczki na taras i inne dodatki (na przykład skrzynia tarasowa) będą wykonane z tego samego lub podobnego materiału.

donice na tarasie Scaleo

Zmienna pogoda nie oszczędza mebli, donic i innych elementów tworzących ogrodową mozaikę. Wyposażenie outdoorowe nieustannie narażone jest na kontakt z promieniowaniem UV, skrajnymi temperaturami i wodą. W zewnętrznym, szczególnie wymagającym środowisku znacznie lepiej niż drewniane, rattanowe czy plastikowe elementy sprawdzą się donice i meble wykonane z technorattanu – syntetycznego odpowiednika egzotycznego surowca pozyskiwanego z palm rotangowych. Produkowane fabrycznie tworzywo, w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, wykazuje nieprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Możesz mieć pewność, że donice technorattanowe nie będą niszczeć pomimo ekspozycji na zmienne warunki pogodowe ani pod wpływem kontaktu z mokrą ziemią. Ze względu na swoje nieprzeciętne właściwości technorattanowe produkty mogą przezimować bezpośrednio na tarasowych deskach. Co ważne, syntetyczny rattan jest materiałem przyjaznym środowisku naturalnemu, co podczas komponowania ogrodu powinno mieć nadrzędne znaczenie. Zestaw technorattanowy po wieloletnim użytkowaniu może zostać poddany recyklingowi i zyskać drugie życie.

donice na tarasie Scaleo

Wymieniając walory technorattanowych donic tarasowych, nie sposób nie wspomnieć o ich naturalnym, ciepłym wykończeniu. Starannie wykonana plecionka tworzy z roślinami wyjątkowo zgrany duet! Wszystkie meble, każda donica i skrzynia ogrodowa z technorattanu prezentowane w katalogu OLTRE dostępne są w kilku modnych kolorach – szarym, białym i brązowym.

SCALEO – modne i funkcjonalne donice na tarasie

Szukasz stylowych, starannie wykonanych i niezawodnych pojemników na ulubione rośliny? Donice na taras SCALEO spełnią największe oczekiwania!

donice na tarasie Scaleo

Donice na taras SCALEO charakteryzują się prostokątnym, rozszerzającym się ku górze kształtem. Wyplatane w całości z technorattanu pojemniki możesz kupić w trzech kolorach, więc bez trudu dobierzesz je do kompozycji swojego ogrodu. Mniejsze, niższe modele doskonale będą prezentować się na małym tarasie, a większe – na otwartej lub bardziej przestronnej przestrzeni.

donice na tarasie Scaleo

Atutem donic tarasowych SCALEO jest ich podłużny kształt. Nawet niskie, skromne rośliny nabiorą blasku i będą przykuwać uwagę, jeśli będą wyeksponowane w pokaźnych donicach. Ponadto, wysokie pojemniki są nie tylko efektowne, ale również praktyczne, ponieważ zapewniają kwiatom optymalne warunki do wzrostu. W okresie jesienno-zimowym korzenie gatunków posadzonych w tego typu donicach rzadko przemarzają, a latem są odporne na przesuszenie. Często pierwszym krokiem mającym poprawić stan suchej, marniejącej rośliny jest właśnie przesadzenie jej do większej donicy.

Donice na tarasie – zapewnij sobie komfort!

Kto z nas nie kocha wylegiwać się na leżaku ustawionym na zalanym popołudniowym słońcem tarasie? Niestety, nierzadko zdarza się, że warunki panujące w ogrodzie pozostawiają wiele do życzenia. Ruchliwa ulica przebiegająca tuż za płotem albo bliskie sąsiedztwo mogą skutecznie zniechęcać do oddawania się relaksowi na zewnątrz. Chcesz wreszcie cieszyć się każdym ciepłym dniem? Nic prostszego: donice na tarasie pomogą Ci stworzyć optymalne warunki do odpoczynku w ogrodzie. Ustawione szpaler donice wypełnione roślinami o gęstym pokroju odizolują Ciebie i domowników przed ciekawskim wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Efektowne żywopłoty sprawdzą się również jako element porządkujący przestrzeń i oddzielający od siebie poszczególne strefy, np. grillową od wypoczynkowej.

donice na tarasie Scaleo

Uniwersalne rozwiązania na taras z donicami w roli głównej

Szukasz dodatków do ogrodu inspirowanego stylem skandynawskim? A może marzysz o tym, aby przekształcić nudną werandę w romantyczny, sielski zakątek wypełniony białymi różami? Donice na tarasie z linii SCALEO okażą się doskonałym wyborem niezależnie od tego, jaką wizję ogrodu idealnego chcesz zrealizować. Swoją uniwersalność donice tarasowe SCALEO zawdzięczają prostej budowie połączonej z naturalną, pożądaną w ogrodzie strukturą. Łącząc ze sobą luksusowy narożnik albo zestaw jadalniany, donice wypełnione ulubionymi, pachnącymi roślinami i subtelne oświetlenie, stworzysz czarujący zakątek, który latem stanie się centrum rodzinnych spotkań i samotnego, kojącego odpoczynku.

donice na tarasie Scaleo

Donice na tarasie – kilka praktycznych porad

Uprawianie roślin to prawdziwa sztuka wymagająca pasji i wiedzy. Jeśli chcesz, żeby przydomowy, zielony kącik cieszył oczy aż od wczesnej wiosny do późnej jesieni, poświęć czas na poznanie wymagań konkretnych gatunków. Niektóre kwiaty do wzrostu potrzebują dużej ilości światła, a inne, wręcz przeciwnie – „lubią” zacienione miejsca. Zwróć uwagę również na budowę donicy. W dnie pojemnika powinien znaleźć się otwór drenażowy, który będzie odprowadzał  nadmiar wody, zapobiegając tym samym gniciu rośliny. Pojemnik pozbawiony dziurki może pełnić funkcję osłonki, ale nie samej donicy. Pamiętaj również o tym, że korzenie potrzebują miejsca, aby mogły swobodnie się rozrastać i czerpać z podłoża substancje odżywcze, dlatego zawsze sadź rośliny w dużych donicach. W sklepach ogrodniczych znajdziesz ziemię o składzie i strukturze dostosowanych do wymagań konkretnych gatunków.

Donice na tarasie – galeria inspiracji

powrót

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności